Kerrostalo 2h+k+s
Konepajakatu 10, Klemettilä, Vaasa
Hinta
179 000 €
Koko
50 m²
Vuosi
2016
Upea, ylimmän (8. krs.) kerroksen kaksio vuonna 2016 rakennetussa taloyhtiössä lähellä ydinkeskustaa. Avarat näkymät isolta, lasitetulta parvekkeelta naapuritalojen kattojen yli. Keittiö ja olohuone ovat yhtä tilaa - olohuoneesta kulku tilavaan makuuhuoneeseen.
Oma sauna ja tilava, ikkunallinen kylpyhuone, missä tilaa pesutornille.
Koko asunnossa vesikiertoinen lattialämmitys - ei kalustusta rajoittavia pattereita seinillä.
Mahdollisuus ostaa iso (21 m2) autohallipaikka samasta yhtiöstä eri osakesarjana hintaan 19 000 euroa. Paikalle mahtuu esim auto ja moottoripyörä vierekkäin.
Taloyhtiö on kaukolämmössä ja omalla tontilla.
Asunto on heti vapaa.
En fantastisk tvåa i husets högsta (8:e våning) i ett bostadsbolag byggt år 2016, nära kärncentrum. Från den stora inglasade balkongen öppnar sig en öppen utsikt över grannhusens tak. Köket och vardagsrummet bildar ett öppet utrymme – från vardagsrummet finns gång till det rymliga sovrummet.
Egen bastu samt ett rymligt badrum med fönster och plats för tvättorn.
I hela lägenheten finns vattenburen golvvärme, så inga element på väggarna som begränsar möbleringen.
Möjlighet att köpa en stor bilplats (21 m2) i samma bolag i separata aktier för 19 000 euro. På platsen ryms till exempel en bil och en motorcykel bredvid varandra.
Bostadsbolaget har fjärrvärme och ligger på egen tomt.
Lägenheten är genast ledig.
| Kohdenumero | 21600037 |
|---|---|
| Sijainti | Konepajakatu 10, 65100 Vaasa |
| Omistusmuoto | Oma |
| Huoneistoselitelmä | 2h+k+s |
| Huoneita | Kaksio |
| Hallintamuoto | Asunto-osakeyhtiö |
| Tyyppi | Kerrostalo (osake) |
| Asuintilojen pinta-ala | 50 m² |
| Kerros | 8/8 |
| Vapautuminen | 01.01.2026 |
| Kohteen kunto | Hyvä |
| Energialuokka | B2018. |
| Rakennusvuosi | 2016 |
| Käyttöönottovuosi | 2016 |
| Velaton hinta | 179 000 € |
|---|---|
| Myyntihinta | 95 600 € |
| Velkaosuus | 83 400 € |
| Vuokrattu | Kyllä |
| Vastikkeet | |
|---|---|
| Huoneiston yhtiövastike yht | 950 € / kk |
| Rahoitusvastike | 740 € / kk |
| Hoitovastike | 210 € / kk |
| Vesimaksu | 18 € / kk henkilöluvun mukaan |
|---|---|
| Muut maksut | Vesiennakko 18,00 e/hlö/kk - tasataan todellisen kulutuksen mukaan. Varainsiirtovero 1,5 %. Osakekirjan sähköisestä rekisteröinnistä vastaa ostaja. Ostaja vastaa lainaosuuden laskun tilaamisesta aiheutuvista kuluista ja mahdollisista muista pankkikuluista. |
| Lämmitysmuodot |
|
|---|---|
| Oma sauna | Kyllä |
| Hissi | Taloyhtiössä on hissi |
| Parveke | Kyllä |
| Antennijärjestelmä | Kaapeli-tv |
| Muut säilytystilat |
|
|---|---|
| Muu varustelu |
|
| Materiaalit | |
|---|---|
| Lattiamateriaali | Kaikissa huonetiloissa hyväkuntoinen parketti. |
| Katto | |
|---|---|
| Kate | Bitumihuopa |
| Rakennusmateriaalit | |
|---|---|
| Käytetyt rakennusmateriaalit |
|
| Keittiö | |
|---|---|
| Keittiön varustelu | Keittiö omassa syvennyksessään, mutta kuitenkin yhtä tilaa olohuoneen kanssa. Jääpakastinkaappi, liesi, liesituuletin, astianpesukone. |
| Keittiön pöydät |
|
| Keittiön lattia |
|
| Kylpyhuone | |
|---|---|
| Kylpyhuoneen kuvaus | Tilava kylpyhuone ja oma, ikkunallinen sauna. Pesukoneliitäntä - tilaa pesutornille. |
| Kylpyhuoneen lattia |
|
| Kylpyhuoneen seinät |
|
| Sauna | |
|---|---|
| Saunan kuvaus | Ikkunallinen, hyväkuntoinen sauna. |
| Kiuas |
|
| Saunan lattia |
|
| Saunan seinät |
|
| Makuuhuone | |
|---|---|
| Makuuhuoneen kuvaus | Tilava makuuhuone, missä vaatekaapisto. |