Kerrostalo 2h+k
Hartmaninkuja 3, Keskusta, Vaasa
Hinta
129 000 €
Koko
56 m²
Vuosi
1956
Ydinkeskustassa kaikkien palveluiden äärellä loistavapohjainen, ensimmäisen kerroksen valoisa päätyasunto. Makuuhuone ja olohuone erittäin tilavat. Hyvän kokoinen keittiö ja kylpyhuone. Koko asunto remontoitu vuonna 2013.
Taloyhtiössä tehty paljon isoja remontteja, mm käyttövesiputkiston remontti, viemäriputkisto pinnoitus. Asunnoissa omat vesimittarit. Taloyhtiö omalla tontilla.
Yhtiön hallinnassa liiketilat, mistä johtuen vastike on erittäin alhainen - ainoastaan 2,50 e/m2! Heti vapaa!
I stadens centrum, nära all service, en ljus lägenhet på första våningen med en fantastisk planlösning. Sovrummet och vardagsrummet är mycket rymliga. Kök och badrum i bra storlek. Hela lägenheten renoverades 2013.
I husbolaget har många stora renoveringar gjorts, bl.a renovering av bruksvattenledningar, beläggning av avloppssystemet. Lägenheterna har egna vattenmätare. Bostadsbolagets egen tomt.
I bolaget finns affärslokaler lokaler, vilket är anledningen till att vederlaget är mycket lågt - endast 2,50 e/m2! Genast ledigt!
| Kohdenumero | 21330303 |
|---|---|
| Sijainti | Hartmaninkuja 3, 65100 Vaasa |
| Omistusmuoto | Oma |
| Huoneistoselitelmä | 2h+k |
| Huoneita | Kaksio |
| Hallintamuoto | Asunto-osakeyhtiö |
| Tyyppi | Kerrostalo (osake) |
| Asuintilojen pinta-ala | 56 m² |
| Pinta-alojen lisätiedot | Yhtiön huoneistojen pinta-alatietoja ei ole tarkistusmitattu, tämän vuoksi pinta-alat saattavat poiketa olennaisesti nykystandardien mukaan laskettavasta huoneistoalasta. |
| Kerros | 1/3 |
| Vapautuminen | 27.04.2026 |
| Kohteen kunto | Hyvä |
| Energialuokka | F2018. |
| Rakennusvuosi | 1956 |
| Käyttöönottovuosi | 1956 |
| Velaton hinta | 129 000 € |
|---|---|
| Myyntihinta | 120 600 € |
| Velkaosuus | 8 400 € |
| Vuokrattu | Ei |
| Vastikkeet | |
|---|---|
| Huoneiston yhtiövastike yht | 243,04 € / kk |
| Rahoitusvastike | 103,04 € / kk |
| Hoitovastike | 140 € / kk |
| Muut maksut | Kylmävesi 4,64 m3, lämminvesi 7,96 m3. Saunamaksu 3,50 e/h, autotalli 25,50 e/kk, sähkötolppapaikka 20 e/kk. Varainsiirtovero 1,5 %. Lainaosuuslaskelman tilaamisesta koituvista kustannuksista vastaa ostaja. Omistusoikeuden sähköisestä rekisteröinnistä vastaa ostaja. |
|---|
| Lunastusoikeus osakkailla | 14 päivää |
|---|---|
| Lämmitysmuodot |
|
| Hissi | Taloyhtiössä on hissi |
| Antennijärjestelmä | Kaapeli-tv |
| Auton säilytys | Paikat jaetaan jonon mukaan. (jonossa 4; tieto isännöitsijältä 12.5.2026). |
| Muut säilytystilat |
|
|---|---|
| Muu varustelu |
|
| Katto | |
|---|---|
| Kate | pelti |
| Rakennusmateriaalit | |
|---|---|
| Käytetyt rakennusmateriaalit |
|
| Keittiö | |
|---|---|
| Keittiön varustelu | Keittiössä runsaasti laskutilaa. Laminaattilattia. Varustus: jääkaappi / pakastin, liesi, liesituuletin, astianpesukone. |
| Kylpyhuone | |
|---|---|
| Kylpyhuoneen kuvaus | Kylpyhuone remontoitu n. vuonna 2014. Muovimatto, kaakeloidut seinät. Tilaa 40cm pesukoneelle. Varustus: wc istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peili. |
| Makuuhuone | |
|---|---|
| Makuuhuoneen kuvaus | Laminaattilattia. Vaatehuone. |
| 1 | |
| Koko | 3 060 m² |
|---|---|
| Omistus | Oma |
| Kaavoitustilanne |
|
| Kaavoitustiedot | Vaasan kaupunki 06 325 1111 |
| Nimi | Bostads Ab Handelsesplanaden 10 - Asunto Oy Kauppapuistikko 10 |